Polecane książki ISSA International Sailing Schools Association

Polecane książki

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poleceniami książek związanych z żeglarstwem! Znajdziecie tutaj inspirujące i wciągające pozycje dla zarówno początkujących, jak i doświadczonych żeglarzy.

Znajdziesz tu pozycje dla dzieci, które zachęcą do poznania świata morza oraz dla dorosłych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności żeglarskie i przeżyć niesamowitą przygodę. Znajdź swoją ulubioną pozycję i zacznij przygodę z żeglarstwem już dziś!

200 rad dla skiperów. Jak błyskawicznie poszerzyć wiedzę żeglarską” to zestaw krótkich instrukcji, w syntetycznej formie przedstawiający najważniejsze zagadnienia żeglarskie. Kieszonkowy format sprawia, że podręcznik jest wygodny do używania na pokładzie i może być źródłem błyskawicznej pomocy w trudnych sytuacjach. Porusza zagadnienia związane z nawigacją, bezpieczeństwem, pogodą, sterowaniem łodzią, żaglami i olinowaniem. Wskazówki są ilustrowane zdjęciami i infografikami.

Książka jest adresowana do tych wszystkich, którzy pływają po morzu i prowadzą samodzielnie jachty. Pomaga odświeżyć wiedzę lub daje możliwość zaczerpnięcia jej za sprawdzonego źródła.

„Żegluj jak ekspert. Sprawdzone i skuteczne porady” to kompendium praktycznej wiedzy żeglarskiej, której nie znajdziecie w podręcznikach.

Składa się z tekstów publikowanych na łamach czasopisma „Yachting Monthly”. Każdy rozdział poświęcony jest konkretnej umiejętności, a poszczególne procedury poza szczegółowym omówieniem, przedstawiane są krok po kroku na zdjęciach z opisami. Zakres tematyczny obejmuje wiele zagadnień, od dbania o „ducha” załogi, przez cumowanie w zatłoczonych marinach, naprawę silnika na morzu, korzystanie z nowoczesnej elektroniki po manewr „człowiek za burtą” i współpracę z załogą helikoptera ratunkowego.

Przeznaczona dla tych wszystkich, którzy prowadzą rejsy morskie – sterników, skiperów oraz żeglarzy, którzy właśnie szykują się na swoją pierwszą samodzielną morską przygodę lub po prostu potrzebują uzupełnić wiedzę wyniesioną z kursów i rejsów stażowych.

Znany żeglarz, skipper jachtu „Donald”, spec od napędów jachtu tak pisze o książce:

„Praktyka bałtycka na małym jachcie – po latach” jest tym, czego potrzebujesz, aby w bezpieczny sposób wypłynąć z jeziora na zalew, a z zalewu na morze. Jeżeli nie znajdziesz w niej rady, którą szukałeś, to możesz z całą pewnością założyć, że jest Ci ona niepotrzebna.

Z książki dowiesz się rzeczy dużych – na przykład, jaka wielkość łódki morskiej będzie optymalna dla Ciebie, ale również mniejszych, ale bardzo przydatnych – na przykład, dlaczego nie powinieneś się zbytnio przywiązywać do myśli o działających zbiornikach wody pitnej. Jeśli nie masz jeszcze 2 egzemplarzy (jeden w domu, jeden w jaskółce nawigacyjnej na łódce) to czym prędzej napraw ten błąd – zanim inni osuszą nakład do cna.