ISSA - Program PPP na Międzynarodowej Konferencji Okręgowej Rotary w Szczecinie

Ekscytujące wiadomości z programu ISSA i PPP na Międzynarodowej Konferencji Okręgowej Rotary w Szczecinie

Z radością informujemy, że w dniach 12-13 maja 2023 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich (ISSA) miało zaszczyt zaprezentować program Prevent Plastic Pollution (PPP) i jego niezwykłe osiągnięcia na prestiżowej konferencji dystryktu Rotary International. To niezwykłe wydarzenie odbyło się w urzekającym mieście Szczecinie, położonym w urokliwym północno-zachodnim regionie Polski. Co więcej, dołączyli do nas zasłużeni członkowie Floty Pomorskiej IYFR, którzy przyczynili się do wzbogacenia dyskusji.

12 maja 2023 r. odbyła się wciągająca i skłaniająca do refleksji dyskusja, prowadzona przez cenione osoby, które wniosły znaczący wkład w środowisku morskim. Wśród naszych znakomitych prelegentów byli m.in.
– Dieter Ambrosious (Flota Pomorska IYFR)
– Tomasz Lipski (CEO IFYR i ISSA)
– prof. Heralt Schöne (Flota Pomorska IYFR)

Ich wiedza i spostrzeżenia wniosły ogromną wartość do dyskursu wokół programu PPP i jego pozytywnego wpływu na współpracę międzynarodową. Wspólnie zbadaliśmy różne aspekty tej przełomowej inicjatywy i jej potencjał do wspierania owocnej współpracy poza granicami.

Dnia 13 maja ISSA miała zaszczyt wygłosić obszerną prezentację dla wszystkich uczestników konferencji. W prezentacji przedstawiono program PPP jako wzorcowy model udanej współpracy międzynarodowej, podkreślając znaczące kamienie milowe osiągnięte do tej pory. Z przyjemnością podzieliliśmy się naszymi postępami, spostrzeżeniami i doświadczeniami z innymi entuzjastami morza i interesariuszami, którzy zebrali się ze wszystkich zakątków globu.

Warto zauważyć, że inauguracyjne wydarzenie programu PPP odbyło się w uroczym mieście Limassol na Cyprze w kwietniu 2022 r. Ogromny sukces tego wydarzenia przygotował grunt pod dalszy rozwój i wpływ programu, inspirując nas do dalszych działań w tej wspólnej podróży. Spoglądając w przyszłość, z radością ogłaszamy, że kolejne wydarzenie w ramach programu PPP odbędzie się w pięknym Poczdamie.

Wyrażamy naszą wdzięczność dystryktowi Rotary International za udostępnienie nam tej nieocenionej możliwości do dzielenia się naszą wizją i postępami. Wyrażamy również nasze szczere uznanie dla wszystkich uczestników i prelegentów, którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu tego wydarzenia.

Program PPP pozostaje zaangażowany w swoją misję wspierania współpracy międzynarodowej i tworzenia tętniącej życiem społeczności morskiej. Razem możemy uwolnić nieograniczony potencjał współpracy i wywrzeć trwały wpływ na problemy zanieczyszczeń wód na świecie.

Powiązane artykuły