Nasza Federacja cały czas stara się promować bezpieczne i odpowiedzialne żeglarstwo szczególnie wśród młodzieży.

Oprócz organizacji Festiwali Żagli interesuje nas długofalowa współpraca ze szkołami gdzie od najmłodszych lat uczniowie mogą uczyć się żeglarstwa od osób dla których jest ono pasją ale również codzienną służbą.

ustka Darek

Z tego powodu 27.  marca 2014 roku podpisane zostało porozumienie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce w sprawie objęcia patronatem oraz współpracą w zakresie realizowanego w szkole programu Edukacja Morska.

podpis ustka

     Program “Edukacja Morska” naszego kolegi Kmdr Podporucznika Dariusza Kloskowskiego z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki to pełen cykl szkoleń z zakresu żeglarstwa który pozwala na  przygotowanie uczniów do pracy na morzu.

Kilka dni temu Tomasz Lipski odwiedził Ustkę aby porozmawiać z beneficjentami tego programu i przy okazji wręczyć im skromne upominki od ISSA.

4

Współpraca pomiędzy szkołą a ISSA cały czas się  rozwija a dyrektor szkoły Pan Józef Masłowski oraz wychowawca klasy Monika Jurek są bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów wspólnego projektu.

6