Książka „Sternik Jachtowy i ISSA” to podręcznik autorstwa naszego kolegi instruktora który od wielu lat zajmuje się aktywnie nauczaniem żeglarstwa morskiego prowadząc Szkołę Żeglarstwa Morka.

Książka przydatna jest zarówno dla kandydatów na certyfikat ISSA Inshore Skipper jak i ISSA offshore skipper. W prosty sposób przedstawia zagadnienia związane z nawigacją, locją morską, podstawami meteo, bezpieczeństwem, sygnalizacją. Można powiedzieć, że wiedza niezbędna do bezpiecznego prowadzenia jachtu morskiego została skompresowana do 120 stron podręcznika.

Bardziej już chyba się nie da.Należy nadmienić, iż autor – Piotr Lewandowski, jest instruktorem ISSA (i nie tylko) od wielu lat, na codzień oprócz prowadzenia rejsów zajmuje się nauczaniem żeglarstwa.
Podręcznik ten jest efektem jego wieloletniej pracy instruktorskiej.

Książkę uzupełnia program komputerowy na CD (pod systemy Windows), na którym wiedza została wzbogacona o animacje, rysunki, zadania z nawigacji “krok po kroku”, jak również filmy.

Podręcznik można kupić tutaj: http://www.morka.pl/sklep/produkt/sternik-jachtowy-i-issa. Oczywiście dla szkół zrzeszonych w ISSA wydawnictwo Morka przewiduje atrakcyjne rabaty.