Laura Dekker

W trakcie Targów Wiatr i Woda w Warszawie w dniach 16-19 marca 2017 r. Odbędzie się spotkanie z Laurą Dekker -najmłodszą żeglarką na świecie, dosage która w 2011 r. wyruszyła w samotny rejs dookoła świata. Laura jest córką Holendra i Niemki, urodziła się na łodzi w porcie Whangarei w Nowej Zelandii, podczas siedmioletniej wyprawy jej rodziców. Pierwsze lata swojego życia spędziła na morzu, wśród szumu fal i podmuchów wiatru.

Obecnie mieszka na stałe w Nowej Zelandii wraz ze swoim mężem, nadal żegluje oraz prowadzi spotkania motywacyjne na całym świecie.

Niebawem ukaże się jej pierwsza w Polsce książka ?Marzenie pewnej dziewczyny?. Opowiada ona o realizacji jej największego marzenia, byciu najmłodszą w historii żeglarką, która samotnie opłynęła Ziemię. Na swojej drodze napotkała grad przeciwności, którym dzielnie stawiła czoła, by wyruszyć w świat. Przez 518 dni dzielnie znosiła wszelkie niedogodności, przemierzała wzburzone morza, walczyła ze sztormami, a przede wszystkim walczyła z samotnością.

Po tych długich tygodniach szczęśliwie zakończyła swoją podróż na karaibskiej wyspie Sint Maarten, tym samym pokazała, że niemożliwe nie istnieje, a o marzenia warto walczyć i je spełniać. Książka ta jest niezwykle inspirującą oraz wciągającą pozycją, o prawdziwej przygodzie, która z pewnością oczaruje czytelnika niezależnie od wieku.