Za nami Festiwal Żagli ISSA w Mikołajkach, któremu, pomimo przewrotnej pogody, towarzyszyła wakacyjna żeglarska atmosfera! W dwudniowych regatach ISSA wzięło udział 10 załóg z niestrudzonymi i zaprawionymi w bojach żeglarzami;-) Uczestnicy regat otrzymali z rąk Tomasza Lipskiego, reprezentującego Federację ISSA Poland, nagrody ufundowane przez firmy Dometic oraz HB. W drugim dniu regat nagrody załogom wręczał Piotr Jakubowski, Burmistrz Mikołajek. I tym razem nie zabrakło atrakcji plenerowych i scenicznych ? odbywały się m.in. mini targi prezentujące produkty firm partnerujących festiwalowi, pokaz gotowania połączony z degustacją, wieczorne spotkania w portowej tawernie. Sobotni wieczór uświetnił występ zespołu EKT Gdynia.


W długi weekend sierpniowy Festiwal Żagli ISSA zagości w Wiosce Żeglarskiej Mikołajki.Zapraszamy do wspólnej żeglarskiej zabawy na wodzie i lądzie

Na wodach Jeziora Mikołajskiego rozegra się walka o Puchar Prezydenta ISSA oraz Burmistrza Mikołajek pod bacznym okiem komisji sędziowskiej.
Na regaty klasy Open składać się będą dwa biegi o długości 5 km każdy.

ATRAKCJE DLA ŻEGLARZY, AMATORÓW SPORTÓW WODNYCH ORAZ WSZYSTKICH GOŚCI:

 • Regaty o Puchar ISSA z dodatkowymi nagrodami specjalnymi dla_żeglarzy biorących udział w regatach ? ufundowanymi przez Sponsorów ? firmy: Dometic Polska oraz HB Polska
 • Regaty o Puchar Burmistrza Wioski Żeglarskiej Mikołajki,
 • Wykłady i prezentacje prowadzone przez instruktorów Federacji Szkół Żeglarskich ISSA ? np. nt. nawigacji, locji czy zarządzania energią elektryczną na jachcie, a także z podstaw żeglowania dla początkujących żeglarzy i wszystkich zainteresowanych
 • Mini targi z prezentacjami produktów wyposażenia jachtów i akcesoriów żeglarskich.
 • Konkursy współorganizowane z Radiem ZET Gold przed Festiwalem Żagli ISSA w Mikołajkach ? zapraszamy do słuchania radia, udziału w konkursach i odbioru nagród podczas Festiwalu Żagli ISSA
 • Rejs zabytkowym jachtem Mahagoni– oglądanie z pokładu żaglowca odbywających się na wodach jeziora Mikołajskiego 16 sierpnia.
 • Koncert kultowego zespołu EKT Gdynia.
 • Wieczorne spotkania w portowej tawernie.

DLA DZIECI natomiast przygotowaliśmy:

 • Animacje i zabawy edukacyjne oraz sportowo-żeglarskie,
 • Konkursy i warsztaty nie tylko żeglarskie,
 • oraz inne atrakcje?

Wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody ufundowane przez HB Polska lider rynku urządzeń podnoszących komfort otoczenia (nawilżacze & wentylacja), producent małego sprzętu AGD oraz wyłączny dystrybutor renomowanych marek włoskich POlti, Olimpia Splendid, Imetec oraz Laica.
Dometic Group jest światowym liderem w produkcji komfortowego wyposażenia do przyczep i samochodów kempingowych, ciężarówek, jachtów i sektora motoryzacyjnego.
Ponadto Sponsorem Festiwalu jest firma Suzuki Polska niedościgniony lider technologi silników pozaburtowych od 1965 roku.

W ciągu dnia Wioska Żeglarska zamieni się w centrum atrakcji, gdzie na scenie odbędą się nietypowe warsztaty kulinarne prowadzone przez Bartosza Liska. Podczas półtoragodzinnej ?prezentacji historii kambuzowych? poznacie nie tylko przepisy na smakowite dania, ale przede wszystkim dowiecie się jak w sposób efektywny zarządzać żywnością. Usłyszycie m.in. o sposobach przygotowania I przechowywania pokarmu podczas rejsów w ekstremalnych warunkach. Gwarantujemy, że podróż, w którą zabierze Państwa Bartosz Lisek będzie obfitowała w zabawne anegdoty, nauczy a przede wszystkim sprawi, że gotowanie nigdy nie będzie już rutynową czynnością.

Pozornie trudne pojęcie nawigacji, okaże się ciekawym obszarem do zgłębienia dzięki omawiającemu temat czyli Komandorowi Podporucznikowi Marynarki Wojennej Dariuszowi Kloskowskiego z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.