Już 1 maja, po raz pierwszy  spotykamy się w Kątach Rybackich. Majówka Pod Żaglami, ISSA Festival of Sails, moc atrakcji i … międzynarodowe regaty w klasie Open oraz Młodzi Pod Żaglami ISSA Dinghy Skipper Programme w klasach Optymist, Optymist UKS, Laser. Zapraszamy do Kątów Rybackich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODSUMOWANIE

1 maja otworzyliśmy sezon żeglarski w Kątach Rybackich. Żeglowanie Pod Gwiazdami i pierwszy w tym roku Festiwal Żagli ISSA udał się świetnie. Pogoda nam dopisała, było wietrznie i słonecznie. W regatach o Puchary ISSA zawodnicy wystartowali w różnych klasach. Młodzi żeglarze w ramach ISSA Dinghy Programme ścigali się na Optymistach i Laserach, a seniorzy w klasach Open z podziałem na grupy. W regatach wystartowały jachty pod banderami Polski, Rosji i Hiszpanii. Przypłynęli do nas goście z Obwodu Kaliningradzkiego i przylecieli z Wysp Kanaryjskich. W regatach młodzieżowych najsilniejszy team wystawił UKS Tolkmicko.

W trakcie festiwalu, Astronomy and Science Centre uruchomiło mobile planetarium na terenie Muzeum Zalewu Wiślanego, a po rozdaniu pucharów i nagród rozpoczęła się część muzyczna naszej imprezy. Na scenie w Porcie Kąty Rybackie wystąpili mali artyści z Mała Mi, muzycy z Secret Garden Singers, Eleonora M. z zespołem, Romek Puchalski i Keith Dunne ze swoim niesamowitym bluesem.

Zmagania na wodzie i cały Festiwal Żagli filmowali i fotografowali młodzi artyści z Fundacji Okiem Kamery. Infrastrukturę portu udostępniło nam Stowarzyszenie Eureka – operator mariny Kąty Rybackie a o wszystkie szczegóły zadbał Mariusz Rzepnikowski.