1 lipca 2017 zostały rozegrane regaty żeglarskie na jeziorze Czos przy bardzo wymagających warunkach pogodowych. Wiatr stały 3-4 B, w porywach 6 B, w kierunkach zachodnich odbijających na północ. Nagłe i bardzo porywiste szkwały postawiły 18 zgłoszonych do startu załóg przed dylematem refować się czy iść na maksa ?
Regaty Hote Anek Cup / Festiwal żagli ISSA 2017 to regaty będące trzecią imprezą w 2017 roku w ramach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Rywalizacja powróciła do formuły jednodniowej.

Regaty należały do programu imprez sportowych rozgrywanych z okazji „Dni Mrągowa 2017”.

Zawody rozgrywane były ze współpracy z ISSA – Międzynarodową Federacją Szkół Żeglarskich, to kolejne zawody z okazją na dobrą zabawę na wodzie. Poprzednie regaty rozgrywane przy flaucie pozostawiły niedosyt. Tym razem Czos pokazał swoje odmienne oblicze.

Regaty na długo pozostaną wryte w naszej pamięci. Zakończyło je udane Afterparty w Hotelu Anek, gdzie wesoła gromadka do późnych godzin po wręczeniu nagród i dyplomów i pucharów komentowała wrażenia z trasy. Podkreślano waleczność, nieustępliwość rywali i walkę fair-play. Czos tym razem zmusił żeglarzy do wykazania się odwagą, hartem i wytrzymałością. Najmłodszy uczestnik regat Filip Sokołowski niespełna 12 leni żeglarz pokazał swoim rówiesnikom że nie tylko komputery i smartfony daja frajdę w życiu i Mirkiem Zebrowskim ukończyli te trudne regaty. Został wyróżniony specjalną nagrodą firmy Krasnobrodzka Racing. Nagrody dla wszystkich żeglarzy ufundowane zostały przez ISSA, MTR Czos, Sail-Service, Lanex, BS Moto Mazury. Bardzo miło wspominamy gościnność Hotelu Anek.