SONY DSC

W dniach 16-18 maja br. odbył się drugi Festiwal Żagli ISSA 2014. Tym razem Federacja Szkół Żeglarskich ISSA zaprosiła wszystkich żeglarzy i amatorów żeglarstwa do Ekomariny w Giżycku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Pani Burmistrz Giżycka, Jolanta Piotrowska, a wydarzeniu towarzyszyła inauguracja kampanii ?Wpłyń na czyste Mazury? w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich.

Zgodnie z prognozą najstarszych żeglarzy, pogoda w tych dniach organizatorom festiwalu dopisała, a wiatr sprzyjał uczestnikom regat.

W sobotę, uroczystego otwarcia regat dokonały m.in. władze miasta, które reprezentował pan Paweł Czachorowski, wiceburmistrz urzędu miasta Giżycko i przedstawiciel organizatorów festiwalu, Tomasz Lipski z Federacji Szkół Żeglarskich ISSA w Polsce. W majowych regatach jachtów kabinowych rozegranych o Puchar ISSA na jeziorze Niegocin uczestniczyło 12 załóg, w tym jeden zespół z Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych. Zwycięskimi załogami okazały się miejscowe zespoły ? załoga N Fun, zajmując I miejsce i Ekomarina Giżycko na jachcie Huzar 28 – II miejsce. Trzecie miejsce zajęła drużyna na łódce Phobos 22. Fundatorami nagród specjalnych dla uczestników regat były firmy Dometic, Suzuki oraz HB Polska.

Oprócz zawodów regatowych na licznie przybyłych gości festiwalu czekało wiele atrakcji. Pierwszego i drugiego dnia festiwalu zorganizowano warsztaty na temat nawigacji w stopniu zaawansowanym, jak również wykład z podstaw żeglowania dla amatorów, które prowadzili instruktorzy ISSA. Chętni mogli uczestniczyć w pokazie i szkoleniu ratowniczym, a także w kursie pierwszej pomocy.

Dwudniowemu Festiwalowi towarzyszyły mini targi połączone z prezentacjami produktów wyposażenia jachtów i akcesoriów żeglarskich oraz stoiska firm sponsorskich i patronackich m.in.: Dometic, Suzuki, HB Polska, Magazyn Żagle. To nie wszystko. Na najmłodszych uczestników czekały ciekawe zabawy i konkursy przygotowane przez Federację Szkół Żeglarskich ISSA oraz Fundację Ochrony Jezior Mazurskich we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia. Uwieńczeniem festiwalu były wieczorne spotkania w tawernie portowej, podczas których o dobry klimat zadbały zespoły Wojciech Jankuniec Trio (w piątek 16.05.) oraz Zespół Dnia Następnego (w sobotę 17.05.). Zwycięzcom i uczestnikom regat, gościom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację oraz przygotowanie programu festiwalu serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy żeglarzy do udziału w regatach open o Puchar Prezydenta ISSA podczas drugiego Festiwalu Żagli ISSA 2014 ? w Giżycku w Ekomarinie w sobotę 17.05.2014 na jez. Niegocin!

Poza nagrodą główną dla załogi, która zwycięży w regatach, jaką jest Puchar Prezydenta ISSA ? żeglarze biorący udział w regatach mają szansę na dodatkowe nagrody specjalne od Sponsorów: Dometic, Suzuki, HB Polska, a także książki i inne upominki.

W regatach mogą wziąć udział załogi na dowolnych kabinowych jachtach żaglowych, z podstawowym ożaglowaniem.

Trasa regat ? ?po trójkącie?.

O zabezpieczenie regat Festiwalu Żagli ISSA w Giżycku w Ekomarinie 17.05. zadba MOPR.

Jeśli ze względów niezależnych od organizatora ? Stowarzyszenia Federacji Szkół  Żeglrskich ISSA Poland ? rozegranie regat zgodnie z planem w sobotę 17.05.2014 r. nie będzie możliwie ? zostaną przeniesione na niedzielę 18.05.2014 r.

 

 

Koszt udziału w ragatach na własnym / samodzielnie wyczarterowanym jachcie:
100 zł / jacht + 50 zł / os.
(w tym kolacja podczas wspólnej imprezy w sobotę 17.05. w tawernie Marina).

Żaden z uczestników regat nie ponosi kosztów cumowania, a obniżony koszt korzystania z samitariatów wynosi 8 zł/os.

 

Zgłoszenia udziału w regatach prosimy kierować wcześniej na adres: regaty@issa.com.pl  lub na miejscu w biurze regat w Ekomarinie w Giżycku.
W zgłoszeniu prosimy o podanie informacji nt. modelu jachtu, na którym załoga będzie startować, liczby osób w załodze oraz tytuł wiadomości: Festiwal Żagli ISSA ? Giżycko ? Ekomarina.

Wpłaty za udział w regatach będą pobierane na miejscu podczas rejestracji załóg.

 

HARMONOGRAM:

16.05. ? piątek ? przyjazd / przypłynięcie załóg do Ekomariny w Giżycku i rejestracja załóg w biurze regat lub rejestracja w sobotę przed odprawą sterników.

17.05. ? sobota ? regaty o Puchar Prezydenta ISSA

godz. 9.30 ? odprawa sterników

godz. 11.00 ? rozpoczęcie regat

godz. 16.00 ? zakończenie regat

godz. 17.00 ? wykład + warsztat ISSA pt.: ?Śródlądowa i morska nawigacja terrestryczna ? wyzwania dla współczesnych żeglarzy?

godz. 17.55 ? wykład pt.: ?Współczesne systemy nawigacji elektronicznej? ? oba wykłady w sali konferencyjnej w budynku Ekomariny ? dla wszystkich żeglarzy, chętnych do wzięcia udziału.
Wykład poprowadzą: Kmdr Podporucznik Dariusz Kloskowski oraz Starszy Bosman Mirosław Lamkowski z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki.

godz. 19.30 ? wspólne wieczorne spotkanie i kolacja w tawernie ?Marina?, ogłoszenie wyników regat, wręczenie Pucharu oraz dodatkowych nagród specjalnych, koncert muzyki szantowej, rockowej, tanecznej, wspólna żeglarska zabawa.

18.05. ? w niedzielę ? o godz. 11.00 w sali konferencyjnej w budynku Ekomariny zapraszamy do udziału w wykładzie pt. ?Podstawy żeglowania?, który poprowadzi Kmdr Podporucznik Dariusz Kloskowski z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki.