Boot Düsseldorf z ogromnym sukcesem rozpoczął nową dekadę. Odwiedzający tegoroczne targi byli zachwyceni bogatym programem oraz ogromnym wyborem produktów i usług oferowanych przez ponad 1900 wystawców w 17 halach.

W tym roku do Düsseldorfu przybyło ponad 250 000 fanów sportów wodnych z 106 krajów. Ponad 24 procent z nich pochodziło spoza Niemiec, głównie z Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Włoch, Francji, a także z USA i Kanady. A taka rozpiętość rynku ma duże znaczenie dla ISSA.

Boot Düsseldorf jest największą platformą w Europie, a zatem właściwym miejscem dla ISSA nie tylko do spotkań z dotychczasowymi partnerami, ale również do prezentacji nowych projektów i do nawiązywania nowych kontaktów. Prowadzone rozmowy dotyczyły prezentacji misji ISSA, trwającego projektu „Medskippers” wspieranego przez UE, corocznych projektów „Sailing Festival” i „International Sailing CAMP”, oraz lepszej współpracy i rozwoju. Uczestnicząc w targach ISSA zyskała stymulujące połączenie rozbudowania sieci współpracy i rozwoju skutecznego biznesu z niezapomnianymi doświadczeniami.