Zegluj-jak-ekspert

Żegluj jak ekspert.
Sprawdzone i skuteczne porady to kompendium praktycznej wiedzy żeglarskiej, buy której nie znajdziecie w podręcznikach.

Składa się z tekstów publikowanych na łamach czasopisma ?Yachting Monthly”. Każdy rozdział poświęcony jest konkretnej umiejętności, sale a poszczególne procedury poza szczegółowym omówieniem, przedstawiane są krok po kroku na zdjęciach z opisami. Zakres tematyczny obejmuje wiele zagadnień, od dbania o ?ducha” załogi, przez cumowanie w zatłoczonych marinach, naprawę silnika na morzu, korzystanie z nowoczesnej elektroniki po manewr ?człowiek za burtą” i współprace z załogą helikoptera ratunkowego.

Przeznaczona dla tych wszystkich, którzy prowadzą rejsy morskie – sterników, skiperów oraz żeglarzy, którzy właśnie szykują się na swoją pierwszą samodzielną morską przygodę lub po prostu potrzebują uzupełnić wiedzę wyniesioną z kursów i rejsów stażowych.

Liczba stron 188
Format 210×297
Oprawa twarda
Cena 69,90
ISBN 978-83-943159-0-0

Tom-Cunliffe

Tom Cunliffe to ekspert żeglarski z ponad 50-letnim doświadczeniem – zaczął pływać z ojcem już jako nastolatek. Młodzieńcza pasja przerodziła się w profesję – Tom pływał jako bosman na statkach handlowych i prowadził jako skipper rejsy na luksusowych jachtach turystycznych. Od 35 lat uczy żeglarstwa, jest instruktorem i egzaminatorem Royal Yachting Association na kapitańskie stopnie żeglarskie. Ma na koncie liczne rejsy transatlantyckie. Jest autorem wielu książek, publikacji i filmów, od lat ma własną stałą rubrykę w kultowym magazynie żeglarskim ?Yachting Monthly”. Jest także zapalonym motocyklistą.

Strona internetowa autora: tomcunliffe.com