Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich (ISSA) to najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie. Założona w roku 1969 przez największe organizacje żeglarskie regionu, automatycznie otrzymała autoryzację do działań w tym zakresie. Pierwsze dokumenty kwalifikacyjne ISSA wydawane były w latach 70-tych.

Z biegiem lat standardy ISSA zyskały popularność również poza Europą (w Australii, w krajach Afryki, Ameryki Południowej i Północnej oraz w Azji).

W obliczu zmian w przepisach oraz w podejściu do uprawnia sportów wodnych w Polsce, patenty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w zakresie opisanym na każdym certyfikacie.

Misją Stowarzyszenia jest wspieranie szkół ISSA w utrzymaniu najwyższych i najnowocześniejszych standardów edukacji które promują żeglarstwo i inne formy aktywności które pozwalają zająć się sportami wodnymi. Sporty wodne zapewniają dużo zabawy, ale musimy uzyskać pewne przygotowanie, aby cieszyć się nim w pełnym zakresie.

Więcej na temat ISSA można przeczyać na stronie: International Sailing Schools Association.

Więcej informacji o Nas znajdziecie Państwo tutaj.